جشنواره، نمایشگاه، کامکس، کمپینگ، آفرود، کوهنوردی، ماجراجویی، قزوین

برگزاری اولین دوره جشنواره و نمایشگاه کامکس “کمپینگ، آفرود و کوهنوردی ”  

اولین دوره جشنواره و نمایشگاه بین المللی کامکس با حضور چهره های برتر کوهنوردی، قهرمانان آفرود کشوری، چهره های سرشناس و مستند سازان تلوزیونی در حوزه طبیعت گردی و آفرود در تاریخ ۲۱ الی ۲۴ آذر ماه سال  ۱۳۹۶ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان قزوین برگزار گردید.

کامکس با ایده پردازی خلاقانه و مدیریت تیم مجرب “شرکت نمایشگاهی آرمان سعادت آریانا” و با محوریت اشاعه فرهنگ ورزش های هیجانی و ماجراجویانه، معرفی سبک سفرهای کمپ محور و تجهیزات آن، رونمایی از جدیدترین کمپر و کاروان های ساخت ایران، ترویج فرهنگ آفرود سبز (آفرود مطابق با اصول حفاظت از محیط زیست)، معرفی فعالان تورهای طبیعت گردی و سافاری، ترویج ورزش های مهیج و طبیعت محور (کوهنوردی، صخره نوردی، رفتینگ، وینگ سوئیت، ماهیگیری و …) مورد استقبال عموم قرار گرفت.

مراسم افتتاحیه اولین دوره جشنواره و نمایشگاه کامکس با اجرای هیجان انگیز تیم قهرمانان پارکور و بی ام ایکس کشور آغاز شد، سپس با گفتگویی صمیمانه با بزرگان مستند ساز حرفه ای ایران چون آقای مهران صحرایی (از عوامل مجموعه البرز زیست و برنامه پرچم بالاست پخش شده از شبکه سوم سیما) در زمینه آفرود سبز و فرهنگ استفاده صحیح از طبیعت برای ورزش آفرود ادامه یافت. در ادامه با حضور جناب آقای احمدی از عوامل مستند چند درجه (پخش شده از شبکه نسیم) و با ارائه تعریف جدیدی از گردشگری؛ گردشگری ماجراجویانه و نحوه غلبه بر استرس و مبدل شدن به طبیعت گردی ماجراجو این افتتاحیه جذابیت بیشتری یافت.

جشنواره، نمایشگاه، کامکس، کمپینگ، آفرود، کوهنوردی، ماجراجویی، قزوین

در این مراسم با اهدای لوح یادبود و جوایز نفیسی از سوی مجری برگزاری این نمایشگاه، از قهرمانان و برترین های کوهنوردی استانی و کشوری تقدیر به عمل آمد. از جمله نام آوران این حوزه جناب آقای رضا علیپور قهرمان صخره نوردی دنیا (سریعترین مرد عمودی جهان) بودند.  تقدیر و تشکر از ایشان با حضور جناب آقای مهندس نجفی مدیر عامل و برگزار کننده این رویداد ویژه، جناب آقای مهندس طاهرخانی ریاست محترم شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین، جناب آقای حضرتی ها ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان قزوین و جناب آقای علایی مقدم مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان قزوین انجام پذیرفت. از دیگر رویدادهای ویژه این افتتاحیه رونمایی از محصول جدید شرکت آسا کاروان ایرانیان “کمپرTear Drop” اولین کاروان مسافرتی که به طور کامل توسط متخصصان کشوری طراحی و ساخته شده است بود.

 اختتامیه اولین دوره این جشنواره و نمایشگاه نیز با حضور خیل عظیم بازدیدکنندگان در فضایی صمیمانه و مهیج با هنرنمایی و اجرای حرکات نمایشی نام آوران موتورکراس کشور که دارای مقام های کشوری و بین المللی هستند، اجرای متفاوتی از تیم پارکور و دوچرخه های BMX ، همراه با مراسم ویژه آتشبازی و مانورخودروهای آفرودی درمحوطه نمایشگاه برگزار گردید.

 

جشنواره، نمایشگاه، کامکس، کمپینگ، آفرود، کوهنوردی، ماجراجویی، قزوین

جشنواره، نمایشگاه، کامکس، کمپینگ، آفرود، کوهنوردی، ماجراجویی، قزوین