شرکت نمایشگاهی آریانا
27
آوریل

سومین دوره جشنواره بین المللی کامکس “کمپینگ آفرود کوهنوردی ورزش های مهیج”

سومین دوره جشنواره بین المللی کامکس “کمپینگ آفرود کوهنوردی ورزش های مهیج”

سومین دوره جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی “کمپینگ، آفرود، کوهنوردی و ورزش‌های مهیج ” که به اختصار کامکس نامیده می‌شود در تاریخ ۵ لغایت ۹ شهریور ماه سال 1398 دربازه زمانی عید قربان تا عید غدیر خم در برج میلاد تهران برگزار ‌خواهد شد.

برپایی سومین دوره جشنواره کامکس در سال حمایت از کالای ایرانی با حمایت از تولید وعرضه‌کنندگان کالای ایرانی و شرکت‌های دانش بنیان، بستری ویژه را جهت عرضه کالاها و خدمات داخلی در حوزه تجهیزات طبیعت‌گردی فراهم آورده است. این رویداد در دو بخش جشنواره و نمایشگاه به فعالیت می‌پردازد. بخش نمایشگاهی این رویداد جامع‌ترین مرجع عرضه و فروش جدیدترین تجهیزات در حوزه سفر و طبیعت‌گردی، خودورهای سافاری و سفری خواهد بود، همچنین در بخش جشنواره با برگزاری مسابقات و ویژه ‌برنامه‌های نمایشی و مشارکتی سعی در معرفی، ترویج ورزش‌های مهیج و تشویق جوانان به ورزش‌های نوظهور‌ خواهد شد.

بخش جشنواره ای این رویداد در سرتاسر فضای باز برج میلاد به مجموع مساحت تقریبی ۶۰۰۰ متر مربع و بخش نمایشگاهی آن در دو سالن نمایشگاهی به مجموع مساحت۳۰۰۰ متر مربع برگزار خواهد شد.

در حوزه فرهنگی و ترویجی جشنواره، با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مناظره‌های جذاب در زمینه‌های آفرود سبز، طبیعت‌گردی، سبک‌های جدید سفر و بقا در طبیعت و با دعوت از سازمان های متولی امر، سعی در آموزش حفاظت از محیط زیست و طبیعت گردی صحیح در بین علاقه‌مندان طبیعت و عموم مردم خواهد شد.

همانند دو دوره پیشین این رویداد، یکی از اهداف اصلی این دوره‌ی جشنواره پرداختن به پویش آموزشی آفرود سبز است که سعی در آموزش آفرود صحیح در طبیعت با حداقل آسیب‌رسانی به آبراه‌ها، کوه‌ها و مراتع دارد. همچنین در این بین با ایجاد فضایی برای نقد و بررسی عملکرد انجمن‌ها، هیئت‌ها و کمیته‌های ورزشی، امید آن میرود توجه ویژه ای به فعالان حوزه های سفر و طبیعت‌گردی، آفرود و ورزش های مهیج شود.

این جشنواره به نقل از مشارکت کنندگان به بزرگترین گردهمایی طبیعت‌گردها و علاقه‌مندان به سفر و خودورهای دو دیفرانسیل کشور تبدیل شده است.